Amolit

💎 Amolit je vzácny organický drahokam, ktorý sa získava z fosilizovaných schránok veľkých morských mušlí známych ako amonity. Amolit je známy svojou fascinujúcou farebnou hrou, ktorá sa prejavuje v podobe žiarivých odleskov a prechodných farieb.

Tu je niekoľko dôležitých informácií o amolite:

Farebná hra: Jednou z najvýznamnejších charakteristík amolitu je jeho farebná hra. Vďaka štruktúre mikroskopických vrstiev v schránkach amonitov sa svetlo lomí a odráža v rôznych farbách a odleskoch. Amolit môže vykazovať širokú škálu farieb, vrátane červenej, oranžovej, žltej, zelenej, modrej a fialovej.

Zdroj: Amolit je najznámejší zo zdroja v provincii Alberta v Kanade, kde sa nachádzajú veľké ložiská amolitu. Ďalšie zdroje zahŕňajú Argentínu, Maroko a niektoré ďalšie oblasti s fosilnými nálezmi amonitov.

Rarita a hodnota: Amolit je vzácny a cenovo hodnotný drahokam. Jeho jedinečná farebná hra a obmedzený zdroj prispievajú k jeho vysokým cenám na trhu.

Symbolika a duchovné významy: Amolit má významné miesto v niektorých kultúrach a duchovných praxiach. Je považovaný za kameň transformácie a prebúdzania, symbolizuje šťastný život, prosperitu a harmoniu. Mnohí ľudia ho využívajú na podporu duchovného rastu a osobného rozvoja.

Použitie: Amolit sa najčastejšie používa v šperkárstve na výrobu náhrdelníkov, prsteňov, náušníc a brošní. Jeho farebná hra a jedinečný vzhľad poskytujú výnimočný efekt pre šperky.

Je dôležité si uvedomiť, že amolit je krehký materiál a vyžaduje opatrné zaobchádzanie a starostlivosť, aby sa zabránilo jeho poškodeniu. Aby sa uchovala jeho farebná hra, odporúča sa chrániť ho pred dlhodobým vystavením priamemu slnečnému žiareniu.

Amolit je unikátny drahokam, ktorý svojou farebnou hrou láka pozornosť a je cenovo i duchovne cenený. Jeho vzácna príroda a jedinečná estetika robia z amolitu zaujímavý a obdivovaný kameň.

Zobrazený jediný výsledok

Zobrazený jediný výsledok