Amazonit

💎 Amazonit je polodrahokam, ktorý patrí do skupiny mikroklinového draslíka. Je známy svojou charakteristickou svetlomodrou až zelenomodrou farbou, ktorá mu dáva unikátny a atraktívny vzhľad. Jeho názov je odvodený od rieky Amazonka, ale nemá priamy súvis s týmto regiónom.

Tu je niekoľko dôležitých informácií o amazonite:

Farba: Amazonit má rôzne odtiene zelenej a modrej farby. Jeho farba je spôsobená prítomnosťou malých množstiev olova a draslíka v jeho zložení.

Klarita: Amazonit môže mať rôznu klaritu, od úplne čistého po kamene s inklúziami a plynmi. Čisté, bez inklúzií kusy s rovnomernou farbou sú cenovo najhodnotnejšie.

Výskyt: Významné zdroje amazonitu sa nachádzajú v Brazílii, Rusku, Madagaskare, USA (Colorado), Kanade a niektorých ďalších lokalitách po celom svete.

Symbolika a liečivé vlastnosti: Amazonit sa často považuje za kameň harmónie a vyváženosti. Verí sa, že podporuje emocionálnu rovnováhu, komunikáciu a kreativitu. Taktiež sa mu prisudzujú upokojujúce a ochranné vlastnosti.

Použitie: Amazonit sa často používa v šperkárstve na výrobu náramkov, náhrdelníkov, náušníc a prsteňov. Jeho unikátna farba a vzor sú veľmi obľúbené medzi šperkármi a zberateľmi.

Dekoračné použitie: Okrem šperkárstva sa amazonit často využíva aj ako dekoračný kameň. Môže byť vyrezávaný do rôznych tvarov a používaný na výrobu soch, ozdôb, skulptúr a iných umeleckých diel.

Amazonit je cenovo dostupný kameň a jeho príťažlivá farba robí z neho obľúbený materiál na výrobu šperkov a dekorácií. Jeho symbolické a liečivé vlastnosti pridávajú k jeho atraktivite pre tých, ktorí veria v energiu a vplyv kameňov.

Zobrazuje sa všetkych 11 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 11 výsledkov