Akvamarín

💎 Akvamarín je drahokam patriaci do skupiny Berylov. Ako odroda minerálu beryl je známy svojou jasnou modrou farbou, ktorá pripomína farbu mora. Jeho názov pochádza z latinského slova “aqua marina”.

💎 Farba: Akvamarín sa vyznačuje svetlou až stredne modrou farbou, ktorá sa pohybuje od svetlomodrej po intenzívnu modrú. Jeho farba je spôsobená prítomnosťou železných prvkov v kryštálovej štruktúre.
Klarita: V prírode sa akvamarín často vyskytuje s rôznymi inklúziami a nečistotami. Čisté a bez inklúzií akvamaríny sú však cenovo najhodnotnejšie.
Výskyt: Hlavnými svetovými zdrojmi akvamarínu sú Brazília, Nigéria, Mosambik, Pakistan, Madagaskar a Kolumbia. Každá lokalita môže mať odlišnú farbu a kvalitu akvamarínu.

💎 Symbolika a liečivé vlastnosti: Akvamarín sa často spája so sebadôverou, harmóniou a jasným myslením. Verí sa, že má upokojujúci vplyv na emócie a podporuje komunikáciu. Taktiež sa považuje za ochranný kameň pre cestovanie po vode a symbolizuje lásku a vernosť.
Tepelná liečba: V niektorých prípadoch sa akvamarín tepelne ošetruje, aby sa zlepšila jeho farba a odstránili inklúzie. Tepelne liečené akvamaríny sú bežné na trhu a ich hodnota je obvykle nižšia ako u prírodných neupravených kameňov.

💎 Akvamarín je vyhľadávaný pre svoju krásu a čistotu farby a je často používaný v šperkárstve na výrobu prsteňov, náhrdelníkov, náušníc a náramkov. Vzhľadom k jeho jasnej modrej farbe je obľúbeným kameňom pre rôzne druhy šperkov.
Akvamarín je elegantný drahokam, ktorý zaujme svojou príťažlivou modrou farbou. Jeho pripisované vlastnosti a symbolika ho robia populárnym nielen pre svoju krásu, ale aj pre svoj duchovný a emocionálny význam.

Zobrazených 1–30 z 32 výsledkov

Zobrazených 1–30 z 32 výsledkov